معرفی واحد
علم ‌سنجی دانشی است که به بررسی ویژگی‌های کمی و کیفی اطلاعات علمی می‌ پردازد و بر مبنای شاخص‌های معتبر بین‌ المللی تولیدات علمی کشورها، سازمان‌ها و افراد را مورد مطالعه، ارزیابی و مقایسه قرار می‌دهد. اساس کار علم سنجی بر بررسی چهار متغیر اصلی شامل: گزارش‌های علمی منتشر شده، ارجاعات به نتایج یک تحقیق علمی پس از انتشار، منابعی که در تحقیقات علمی از آنها بهره گرفته شده است، و سابقه کاری و وابستگی موسساتی محققان و نویسندگان می‌باشند. علم سنجی پس از بررسی این متغیرها، با ارائه ترکیبی مناسب از شاخص‌های مبتنی بر آنها، به تبیین روند تولید علم و بازدهی پژوهش‌های علمی می‌پردازد.
بطور کلی علم سنجی را می توان دانش محاسبه و تحلیل علم قلمداد کرد. مطالعات انجام شده بیانگر رشد قابل ملاحظه تولیدات علمی ایران طی سالیان اخیر و بالاخص در حوزه علوم پزشک می باشد. واحد علم سنجی دانشکده علوم پزشکی آبادان فعالیت خود را از خرداد 1394 آغاز کرد. این واحد بر آن است تا از طریق بررسی و ارزشیابی مستمر تولیدات علمی دانشکده، وضعیت علم سنجی دانشکده را مشخص و در این راستا مداخلات لازم را جهت ارتقا کمی و کیفی تولیدات علمی و اعتلای جایگاه علمی دانشکده و کشور انجام دهد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 556
تعداد بازديد کنندگان سايت: 33735720 تعداد بازديد زيرپورتال: 167404 اين زيرپورتال امروز: 260 سایت در امروز: 17406 اين صفحه امروز: 1